Ільїна Тетяна Василівна

DSC_4625

ІЛЬЇНА Тетяна Василівна (26.06.62, с. Чапаєво, Кегичівського р-ну, Харківської обл.) – доктор фармацевтичних наук, професор кафедри фармакогнозії Національного фармацевтичного університету.

Закінчила Харківський фармацевтичний інститут (1986), в якому працює з 1986 року: аспірант (1986-1989), асистент (1989-1995), доцент (з 1995). На кафедрі виконує обов’язки завуча.

Навчально-методична робота. Читає курс лекцій з фармакогнозії та ресурсознавства лікарських рослин, проводить лабораторні заняття з фармакогнозії для студентів денного та заочного відділень, керує навчальною практикою, є науковим керівником багатьох дипломних та магістерських робіт; співавтор підручника з фармакогнозії, методичних рекомендацій для студентів іноземного та заочного факультетів. Є одним з авторів типової програми з фармакогнозії для кваліфікаційного рівня «бакалавр фармації» та типових програм з фармакогнозії та ресурсознавства ЛР для кваліфікаційного рівня «спеціаліст фармації». Завуч кафедри, довгий час була методистом кафедри і розробником робочих програм з дисциплін, які викладаються на кафедрі.

Науково-дослідна робота. Захистила кандидатську дисертаційну роботу «Синтез, биологическая активность производных антрахинонсукцинаминовых кислот и стандартизация сырья и препаратов марены красильной» (1989), працює над виконанням докторської дисертації на тему: «Фармакогностичне дослідження рослин родин Rubiaceae, Rosaceae, Asteraceae, Fabaceae та перспективи їх використання в медицині». Є науковим керівником кандидатської дисертації на тему «Фармакогностичне дослідженням видів роду Asperula L. флори України» аспіранта кафедри фармакогнозії Юрченко Н.С.

Співавтор понад 250 наукових праць, у тому числі 20 авторських свідоцтв і патентів, понад 91 статті у фахових журналах та 25 статей до «Фармацевтичної енциклопедії», 2 інформаційних листів. Співавтор 12 робіт навчально-методичного характеру.

Нагороди, почесні звання: Золотий знак і Золотий диплом за І-е місце в Національній першості з аналітики по Україні (2012), Срібний знак і Срібний диплом за друге місце в Національній першості з аналітики по Україні (2012) та Бронзовий знак і Бронзовий диплом за третє місце у рамках проекту «Чемпіонат світу, континентальні, національні й регіональні першості з наукової аналітики» Міжнародної академії наук і вищої освіти (МАНВО), Лондон, Великобританія); Срібний диплом за друге місце у номінації “Фармацевтичні науки” XVI Міжнародної науково-практичної конференції “Проблеми і шляхи розвитку сучасної охорони здоров’я” і проекту “Чемпіонат світу. Континентальні, національні та регіональні першості з наукової аналітики” (2012).

Перелік наукових публікацій

Print Friendly