Профорієнтаційна робота

Кафедра багато років проводить профорієнтаційну роботу згідно плану, який щорічно погоджується з приймальною комісією НФаУ.

Організація та координація профорієнтаційної роботи кафедри здійснюється за такими напрямками:

 • Призначення відповідальних осіб з профорієнтаційної роботи серед співробітників кафедри та розподіл між ними навчальних закладів,закріплених за кафедрою.
 • Систематичне відвідання навчальних закладів викладачами кафедри у місті,області та інших регіонах України:
  • ЗОШ №124 м. Харків доц. Криворучко О.В.
  • ЗОШ №128 м. Харків доц. Бородіна Н.В.
  • ЗОШ №139 м. Харків ас. Очкур О.В.
  • ЗОШ №7 м. Лозова, Харківської обл. доц. Крючкова Т.М.
  • Мереф‘янський мед.ліцей, Харківської обл. доц. Сидора Н.В.
  • Кегичівський ліцей, Харківської обл. доц. Ільїна Т.В.
  • Слобожанська ЗОШ, с. Слобожанське, Харківської обл. доц. Ільїна Т.В.
  • Зеленогайська ЗОШ, Харківської обл. зав.кафедри Кошовий О.М.
  • ЗОШ №1 і 2, смт. Високий, Харківської обл. зав.кафедри Кошовий О.М.
  • Хіміко-механічний технікум м. Слов‘янськ, Донецької обл. зав.кафедри Кошовий О.М., доц. Бойнік В.В.
  • Олександрійське мед.училище, Кіровоградської обл. зав.кафедри Кошовий О.М.
  • Олександрійський ліцей інформаційних технологій, Кіровоградської обл. зав.кафедри Кошовий О.М.
  • Степовий НВКсмт. Степове, Кіровоградської обл. зав.кафедри Кошовий О.М.
  • Новопразький НВК та ЗОШ №2, смт. Нова Прага, Кіровоградської обл. зав.кафедри Кошовий О.М.
  • Олександрівський НВК спец.школа-колегіум, Кіровоградської обл. зав.кафедри Кошовий О.М.
  • Олександрівський ліцей №17, Кіровоградської обл. зав.кафедри Кошовий О.М.

У цих навчальних закладах регулярно проводяться зустрічі з керівництвом, викладачами, випускниками та їх батьками, надається вся необхідна інформація щодо вступу до НФаУ, відомості про університет, його спеціальності та факультети. Крім того обговорюються та узгоджуються плани профорієнтаційної роботи між кафедрою та навчальними закладами, а також укладаються і оформлюються відповідні договори про співпрацю.

 • На базі кафедри організовано проведення семінарів для вчителів хімії та біології навчальних закладів м. Харкова та області де вони виступають з доповідями про вдосконалення мСлайд1етодик викладання дисциплін. Було проведено семінари для вчителів Московського району м. Харкова та вчителів Харьківського району Харківської області. Під час семінарів вони відвідали музей фармації, лабораторії та аудиторії кафедр органічної і аналітичної хімії, фармакогнозії та ботанічний сад університету.

 

 • Щорічно виконуються науково-дослідні МАНівські роботи учнів навчальних закладів м. Харкова та області. Експериментальні робо-ти учнів отримали перші та призові місця на районних, обласних та Всеукраїнських турах олімпіад різних секцій: «Хімія», «Біологія», «Медицина», «Екологія».

За підсумками рейтингу з профорієнтаційної роботи у 2015-16 навч. році серед кафедр університету кафедра фармакогнозії посіла почесне друге місце.

Звіт за 2020-2021 навч. р.

У цьому навчальному році на кафедрі фармакогнозії було виконано три учнівські науково-дослідні роботи учнів-членів МАН України:
1. «Порівняльна морфолого-анатомічна характеристика листків хамерію вузьколистого»
Муртузалієва Альбіна учениця 10-А класу ЗОШ №16 м.
Харкова
Керівник: асистент, канд. фарм. наук Волочай В.І.
2. «Порівняльний хроматографічний аналіз каротиноїдів деяких їстівних плодів»
Марчук Катерина учениця 8-Б класу ЗОШ №52 м. Харкова
Керівник: доцент Бойнік В.В.
3. «Дослідження флавоноїдів – біологічно активних речовин рослинного походження»
Дерев`янко Анастасія учениця 10-А класу ЗОШ №52 м. Харкова
Керівник: доцент Бойнік В.В.
Робота Муртузалієвої Альбіни зайняла 1 місце у ІІ турі
Всеукраїнського конкурсу секції «Ботаніка».

22 вересня доцент Бойнік В.В. відвідав ЗОШ №139 м. Харкова, яка закріплена за кафедрою фармакогнозії. Під час
зустрічі з керівництвом школи обговорили питання співпраці та можливості поглибленої підготовки випускників до ЗНО 2021 на підготовчих курсах на базі НФау. Крім того відвідав учнів 10-11-х класів, розповів їм про переваги підготовчих курсів у НФаУ та роздав рекламну продукцію з інформацією про них. Виявили бажання займатись на курсах випускники 2021 року:
– Стойка О.А. 11-А клас,
– Фокіна Д.М. 11-Б клас.

23 вересня асистент Волочай В.І. провела зустріч з вчителем хімії та біології Кайрод В.М. та учнями 11-А класу
Спеціалізованого ліцею №16 м. Харкова. Під час зустрічі обговорили питання пов`язані з можливостю поглибленої
підготовки випускників до ЗНО 2021 на базі підготовчих курсів НФау.

23 вересня проф. Криворучко О.В. відвідала ЗОШ №124 м. Харкова, яка закріплена за кафедрою фармакогнозії. Надано інформацію та рекламні буклети про підготовчі курси з ЗНО на базі НФаУ керівництву та випускникам навчального закладу.

25 вересня доцент Бойнік В.В. для виконання Манівської учнівської роботи учениці 10-А класу ЗОШ № 52 Дерев`янко Анастасії організував проведення фіто-хімічного дослідження рослинної сировини, яка містить флавоноїди. Школярка екстрагувала сировину, зробила якісні реакції на флавоноїди та провела їх хроматографічний аналіз.

19 жовтня зав. кафедрою проф. Кошовий О.М. відвідав Олександрійський медичний коледж, де зустрівся з керівництвом коледжу. Оговорена перспективи подальшої співпраці, домовились, що відеопроморолік НФаУ та інша профорієнтаційна інформація буде розміщена на сайті та фейсбук-сторінці коледжу. Оговорені плани щодо онлайн
спілкування з випускниками коледжу. Підписано договір щодо співпраці. Відвідано Олександрійський центр зайнятості та залишено профорієнтаційні матеріали НФаУ.

20 жовтня зав. кафедрою проф. Кошовий О.М. відвідав КЗ «НВО ліцей-школа-дошкільний навчальний заклад «Вікторія-П» (м. Кропивницький); Проведено зустріч з завучем Чекаліною Тетяною Іллівною, підписано договір, укладено домовленість щодо проведення Zoom конференції з випускниками 29.10.2020 р., залишено профорієнтаційні
матеріали для випускників, які будуть роздані випускникам по завершенню карантину.

21 жовтня зав. кафедрою проф. Кошовий О.М. відвідав КЗ «Первозванівське НВО» (с. Первозванівка, Кіровоградська обл.), Проведено зустріч з директором Курловою Оксаною Михайлівною, підписано угоду про співпрацю, профорієнтаційні матеріали залишені для випускників, домовились щодо проведення Zoom конференції з випускниками після закінчення карантину.

22 жовтня зав. кафедрою проф. Кошовий О.М. відвідав НВО гімназія ім. Т. Шевченка, м. Кропивницький, Проведено зустріч з директором Войною Галиною Георгіївною, підписано угоду щодо співпраці, профорієнтаційні матеріали залишені для випускників, домовились про проведення Zoom конференції з випускниками на початку листопада та
лекцій щодо застосування лікарських рослин.

29 жовтня проведено Zoom конференцію з випускниками КЗ «НВО ліцей-школа-дошкільний навчальний заклад «Вікторія-П» (м. Кропивницький) та їх батьками, викладено інформацію щодо НФаУ, спеціальностей та умов вступу.

2 листопада інформаційні матеріали НФаУ роздані випускникам КЗ «НВО ліцей-школа-дошкільний навчальний заклад «Вікторія-П».

22 лютого зав. кафедри Кошовий О.М. відвідав три навчальних заклади Харківського району, Харківської області, які закріплено за кафедрою: Зеленогайську ЗОШ №1,Височанську ЗОШ №1 і Височанський ліцей №2. Провів зустрічі з керівництвом цих шкіл, оформив договори про співпрацю та узгодив плани з профорієнтаційних заходів на 2021 н. рік.

24 і 25 лютого зав. кафедри Кошовий О.М. провів дві online конференції з випускниками фармацевтичного відділення Слав`янського хіміко-механічного технікума ( дві групи по 20 студентів). Надано розгорнуту інформацію про
НФаУ та умови вступу до університету, а також прочитано лекцію з фармакогнозії за темою «Алкалоїди».

1 березня завідувач кафедри Кошовий О.М. провів три зустрічі з учнями 11-х класів Височанської ЗОШ №1, Височанського ліцею №2 та Зеленогайської ЗОШ №1. Під час зустрічей надано розгорнуту інформацію про НФаУ, його факультети і спеціальності, умови вступу до університету та фармацевтичного коледжу. Учні отримали контакти кафедри та приймальної комісії НФаУ, також були запрошені на Дні відкритих дверей університету 20 та 27 березня.

9 березня зав. кафедри Кошовий О.М. провів зустріч з керівництвом та випускниками 2021 року Олександрійського медичного коледжу. Проведено презентацію НФаУ, надано детальну інформацію про умови вступу до університету, провів пілотне тестування випускників та запросив їх на Дні відкритих дверей НФаУ.

Звіт за 2019-2020 навч. р.

У 2019-2020 навч. р. (вересень – грудень) на кафедрі фармакогнозії було виконано, прорецензовано та підготовлено до захисту 1 МАНівську дослідну роботу учнів 9–11-х класів навчальних закладів м. Харкова та Харківської області:

 1. Пічка Марія, учениця 9-А класу ЗОШ № 128 м. Харкова «Хімічне дослідження фенольних сполук тополі пірамідальної Populus pyramidis Borkh.». Науковий керівник доц. Бородіна Н. В. (I місце районного етапу Всеукраїнського конкурсу МАН).

11 вересня доц. Бородіна Н.В. провела екскурсію кафедрою для вчителя хімії і біології Швець В.В. і учнів 9-го класу ЗОШ №128 м. Харкова.

16 вересня зав. кафедри проф. Кошовий О.М. відвідав КЗ «Первозванівське НВО» Кіровоградського району, Кіровоградської області де зустрівся з керівництвом, вчителями і учнями 10-го та 11-го класів. Провів презентацію НФаУ та розповів про умови вступу до університету.

21 вересня з 15-00 по 22-00 у рамках «Ночі науки» організовано проведення лабораторних занять та екскурсій для учнів навчальних закладів м. Харкова. Лабораторні заняття проводили проф. Ільїна Т.В., доц. Бородіна Н.В., ас. Комісаренко М.А. Під час занять учні вивчали техніку виготовлення мікропрепаратів з лікарської рослинної сировини, оволоділи методиками проведення якісних реакцій на різні класи БАР (алкалоїдів, флавоноїдів, каротиноїдів). Зав. кафедри проф. Кошовий О М. проводив екскурсії кафедрою, під час яких знайомив учнів та вчителів з лабораторіями, аудиторіями, музеєм та гербарним фондом кафедри.

25 вересня доц. Бородіна Н.В. у рамках виконання учнівської нау-ково-дослідної роботи з хімії «Аналіз фенольних сполук рослин родини Вербові» зустрілася на кафедрі з ученицею 9-А класу ЗОШ №128 м. Харкова Тічкою Марією. Отримано екстракти з сировини та проведено аналіз їх якісного та кількісного складу.

17 жовтня доценти кафедри фармакогнозії Бойнік В.В. та Бородіна Н.В., на прохання приймальної комісії, провели екскурсії ботанічним садом НФаУ і кафедрою фармакогнозії для студентів та викладачів Рівненського медичного коледжу.

24 жовтня доценти кафедри фармакогнозії Бойнік В.В. та Бородіна Н.В., на прохання приймальної комісії, провели екскурсію кафедрою фармакогнозії для викладачів і студентів Шосткінського медичного училища. Під час екскурсії вони були ознайомлені з музеєм, аудиторіями, лабораторіями та гербарним фондом кафедри. В лабораторії з мікроскопічного аналізу ЛРС студентів ознайомили з анатомічними діагностичними ознаками окремих видів ЛРС.

29 жовтня у рамках «PHARM CAMP НФаУ – осінь 2019» під час шкільних канікул проф. Криворучко О.В. та доц. Бойнік В.В. провели екскурсію кафедрою фармакогнозії для учнів 9-10-х класів ЗОШ №129 м. Харкова. Під час екскурсії учні були ознайомлені з музеєм, лабораторіями та аудиторіями кафедри. В лабораторіях учням розповіли як діагностувати рослини та лікарську сировину за гербарними зразками рослин і зразками рослинної сировини.

12 листопада завідувач кафедри фармакогнозії проф. Кошовий О.М. провів профорієнтаційні заходи у Слов’янському хіміко-механічному технікумі (м. Слов’янськ, Донецька область). Під час зустрічі з випускниками технікуму спеціальності «Фармація» проведено презентацію НФаУ, пробне тестування, надано інформацію щодо умов вступу та запрошено учнів, разом з батьками, відвідати  університет на «День відкритих дверей». Крім того було прочитано лекцію з фармакогнозії на тему: «Лікарські рослини та ЛРС, які містять алкалоїди».

19 листопада зав. кафедрою Кошовий О.М. відвідав КЗ «НВО ліцей-школа-дошкільний навчальний заклад «Вікторія-П» (м. Кропивницький); КЗ «Первозванівське НВО» (с. Первозванівка, Кіровоградська обл.), де зустрівся з учнями 10-11-х класів. Під час зустрічі проведено презентацію НФаУ та надано детальну інформацію про умови вступу до університету.

20 листопада зав. кафедри проф. Кошовий О.М. відвідав Олександрійський медичний коледж (м. Олександрія, Кіровоградська обл.), де зустрівся з керівництвом та випускниками коледжу. Провів презентацію НФаУ, ознайомив випускників з умовами вступу. Крім того проведено пілотне тестування.

За запрошенням Олександрійського центру зайнятості зав. кафедри проф. Кошовий О.М. взяв участь у профорієнтаційному заході для учнів навчальних закладів м. Олександрія та Олександрійського району.

21 листопада проф. Ільїна Т.В. провела профорієнтаційні заходи у Кегичівському ліцеї Харківської області, який закріплено за кафедрою. Під час зустрічі з учнями 10-11-х класів проведено презентацію НФаУ, надано інформацію щодо умов вступу та було запрошено учнів разом з батьками відвідати університет на «День відкритих дверей».

22 листопада проф. Ільїна Т.В. провела профорієнтаційні заходи у Слобожанській ЗОШ с. Слобожанське, Кегичівського району Харківської області, яка закріплена за кафедрою. На зустрічі з вчителями та учнями 10-11-х класів проведено презентацію НФаУ, надано інформацію щодо умов вступу та запрошено учнів разом з батьками відвідати університет на «День відкритих дверей».

11 грудня проф. Криворучко О.В. провела профорієнтаційні заходи у ЗОШ №124 м. Харкова, яка закріплена за кафедрою. На зустрічі з вчителями та учнями надано інформацію щодо умов вступу та запрошено учнів відвідати університет 14 грудня під час «Дня відкритих дверей НФаУ».

11 грудня доцент Бойнік В.В. відвідав ЗОШ №139 м. Харкова, яка закріплена за кафедрою. Мав зустріч з керівництвом, вчителями та учнями навчального закладу. Надано інформацію про умови вступу до університету і запрошено відвідати НФаУ 14 грудня на «День відкритих дверей».

14 грудня доцент Бойнік В.В. організував зустріч з приймальною комісією НФаУ для вчителів та 32 учнів 10-11-х класів ЗОШ № 139 м. Харкова під час «Дня відкритих дверей НФаУ». Вони зареєструвались, отримали вичерпну інформацію про умови вступу до університету і були ознайомлені з музеєм, аудиторіями та лабораторіями НФаУ. Крім того для них було проведено екскурсію кафедрою фармакогнозії.

17 грудня доцент Бойнік В.В., на прохання приймальної комісії НФаУ, провів екскурсію кафедрою фармакогнозії для 25 дітей, які проходять лікування  на базі психо-неврологічного санаторію №1 м. Харкова. Під час екскурсії вони були ознайомлені з лабораторіями, аудиторіями, музеєм та гербарним фондом кафедри.

21 січня доцент Бойнік В.В., на прохання приймальної комісії НФаУ, відвідав ЗОШ №139 м. Харкова, яка закріплена за кафедрою. Мав зустріч з керівництвом, вчителями та учнями навчального закладу. Під час зустрічі обговорено питання оприлюднення на Web-сайті школи інформації про співпрацю з Національним фармацевтичним університетом та посилання на сторінку для вступників НФаУ, крім того запрошено учнів відвідати НФаУ 8 лютого на «День відкритих дверей».

24 січня доцент Бородіна Н.В. відвідала ЗОШ №128 м. Харкова, яка закріплена за кафедрою. Мала зустріч з керівництвом, вчителем хімії та учнями 9-10-х класів. Під час зустрічі обговорено питання оприлюднення на Web-сайті школи інформації про співпрацю з Національним фармацевтичним університетом та посилання на сторінку для вступників НФаУ з керівництвом школи, а також запрошено учнів відвідати НФаУ 8 лютого на «День відкритих дверей».

6 березня доцент Бойнік В.В. відвідав ЗОШ №139 м. Харкова, яка закріплена за кафедрою фармакогнозії. Під час зустрічі привітав керівництво та колектив школи з Міжнародним Днем 8 березня і запросив вчителів разом з учнями відвідати наш університет 14 березня на «День відкритих дверей», з 23 по 27 березня, під час весняних канікул, на екскурсії та інші заходи, які відбудуться в університеті. Крім того, запросив учнів разом з батьками відвідати університет 3 квітня на «Ярмарок спеціальностей НФаУ».

10 березня доцент Бойнік В.В. та доцент Бородіна Н.В. провели зустріч з вчителем хімії Хвостіченко Вікторією Вікторівною та учнями ЗОШ № 52 м. Харкова. Під час зустрічі обговорили питання пов`язані з можливістю виконання МАНівських учнівських робіт на базі кафедри фармакогнозії. Учні 9-А класу Деревянко Анастасія, Золочевська Єлизавета, Кондратюк Микита виявили бажання виконувати учнівські роботи у 2020 році.

12 березня доцент Бойнік В. В., на прохання приймальної комісії НФаУ, провів екскурсію кафедрою для студентів-косметологів різних ВНЗів України, які приймали участь у олімпіаді з ТКПЗ.

 

Print Friendly, PDF & Email