Виробнича практика для вітчизняних здобувачів вищої освіти

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА З ФАРМАКОГНОЗІЇ З ОСНОВАМИ РЕСУРСОЗНАВСТВА.

Відповідно до навчальних планів підготовки здобувачів вищої освіти НФаУ запланована виробнича фармацевтична практика з фармакогнозії:

– ОП Фармація, спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» фармацевтичного факультету 5 курсу денної форми здобуття освіти (термін навчання 4,10 років). Терміни практики з фармакогнозії з основами ресурсознавства : 01.05.2023р.-14.05.2023р, 2 тижні.

– ОП Фармація спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» (для осіб, що мають освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст» за напрямком «Медицина») факультету фармацевтичних технологій та менеджменту 4 курсу денної форми здобуття освіти (термін навчання 3,10 років). Терміни практики з фармакогнозії з основами ресурсознавства : 01.05.2023р.-14.05.2023р, 2 тижні.

Практична підготовка здобувачів вищої освіти НФаУ є невід’ємною складовою галузевих стандартів вищої освіти підготовки фахівців фармації. ПОЛ «Положення про практичну підготовку здобувачів вищої освіти в НФаУ» ПОЛ А2.2-32-022.

https://job-dept.nuph.edu.ua/wp-content/uploads/2022/02/normatyvni-pol-a2.2-40-022_polozhennia-pro-praktychnu.pdf

ТЕРМІН ПРОХОДЖЕННЯ з 01.05.2022р. по 14.05.2022р. 2 тижні на базі структурних підрозділів НФаУ.

24.04.2023р. 17.00 (український час) відбудеться інструктаж щодо порядку проходження виробничої практики з фармакогнозії та оформлення звітних документів здобувачів вищої освіти в форматі дистанційної online конференції з використанням веб платформи ZOOM.

Дата Час проведення ПІБ викладача Назва дисципліни Посилання на підключення до конференції Ідентифікатор конференції Пароль
24.04. 2023р. 17.00-18.00 Бородіна Н.В. Виробнича фармацевтична практика з фармакогнозії https://us04web.zoom.us/j/4489514828?pwd=R0d0WW9RYmRGR2RjRmVyQmdSNDZoUT09 448 951 4828 613518

СИСТЕМА ЗВІТНОСТІ. За підсумками виробничої практики з фармакогнозії з основами ресурсознавства практикант надає керівникові практики: оформлений щоденник практики та практичне індивідуальне завдання (гербарні зразки ЛР та зразки ЛРС, доведені до стандартного стану).

Оформлений щоденник виробничої практики з фармакогнозії з основами ресурсознавства надсилати на пошту кафедри фармакогнозії gnosy@nuph.edu.ua 

щоденник виробничої практики з фармакогнозії

робоча програма виробничої практики

Мета виробничої практики з фармакогнозії з основами ресурсознавства  є закріплення, розширення та вдосконалення теоретичних знань, одержаних здобувачами вищої освіти при вивченні курсу фармакогнозії, а також придбання, засвоєння та вдосконалення практичних навичок і умінь ідентифікації ЛР та морфологічно близьких видів; заготівлі, сушіння та зберігання ЛРС; основ культивування ЛР та правил екологічно чистого виробництва ЛРС; виявлення заростей дикорослих ЛР, визначення ресурсів ЛРС та надання рекомендацій щодо раціонального природокористування.

Основними завданнями виробничої практики з фармакогнозії з основами ресурсознавства є:

– ідентифікувати лікарські рослини та морфологічно близькі види в природі;

– вивчити асортимент ЛР, що культивуються, методи інтродукції та селекції окремих культур, основні агротехнічні прийоми вирощування ЛР; засвоїти принципи культивування ЛР на основі належної практики GACP;

– вивчити організацію заготівлі ЛРС з використанням знань про терміни заготівлі з урахуванням фази вегетації ЛР, документацію з приймання ЛРС від заготівельників, умови сушіння ЛРС (відповідно до фізико-хімічних властивостей її біологічно активних речовин) та зберігання ЛРС; організувати заготівлю, ознайомитися з дикорослими лікарськими рослинами, які є джерелом для отримання біологічно активних субстанцій, що складають основу фітозасобів;

– засвоїти поняття ідентичності та доброякісності ЛРС;

– застосувати знання хімічного складу ЛРС при збиранні, зберіганні та аналізі сировини рослинного і тваринного походження та препаратів.

 

Print Friendly, PDF & Email