Навчальна практика

Навчальна практика є найважливішою складовою частиною навчального процесу в справі підготовки фахівця кваліфікації провізор. Якщо при вивченні інших профільних дисциплін майже всі практичні питання можна змоделювати в лабораторії і вони будуть відповідати таким в виробничих умовах, то відтворити на практичних заняттях з фармакогнозії будь-який фітоценоз або показати зарості лікарських рослин неможливо.
Метою проведення навчальної практики є закріплення студентами теоретичного лекційного матеріалу і навчання практичним навичкам в області фармакогностичного, фітохімічного та товарознавчого аналізу, вживаного для встановлення автентичності та доброякісності лікарської рослинної сировини відповідно до вимог нормативних документів.
Навчальна практика з фармакогнозії проходить відповідно до навчального плану та за наказами НФАУ, в яких обумовлені терміни проходження практики, вказані керівники та бази практики.
Цей вид практики проходять вітчизняні та іноземні студенти 3 курсу спеціальності «Фармація», а також вітчизняні та іноземні студенти 4 курсу (5,5 р.н.) і 4 курсу (4,5мед р.н.) заочного факультету.

Бази практики:

 • Ботанічний сад НФАУ;
 • Ботанічний сад ХНУ;
 • База Івано-Франківського державного медичного університету;
 • База Тернопільського державного медичного університету;
 • м. Варна (Болгарія).
 • Лісництва, лісгоспи та ботанічні сади України та країн СНД.
Терміни проведення практики:
За час навчальної практики студенти відпрацьовують 10-15 робочих днів на відповідних базах (згідно до плану навчального процесу), де опановують практичні навички з догляду за рослинами, із заготівлі, сушіння та первинної переробки лікарської рослинної сировини, закладають і оформляють гербарні зразки лікарських рослин та їх домішок, ведуть щоденник та журнал навчальної практики, а потім, за підсумками практики, здають практичний та теоретичний заліки керівникам практики.
На базі Івано-Франківського державного медичного університету (м. Яремче)
 • розміщення в комфортабельному готелі «Арніка»,
 • екскурсії: на гори Говерлу, Маковицю і Яворник, водоспади Гук і Труфанець, Скит Манявський (Український Афон), Яблунецький перевал, скелі Довбуша, соляні озера смт. Солотвино, Географічний центр Європи, гірськолижний курорт Буковель, Вигорській держлісгосп, зоопарк Карпатського Національного природного парку, оленяча ферма (на якій заготовляють панти оленя), страусина ферма, сироварня села Нижнє Селище (де виготовляють сир за швейцарською технологією), музей Писанки (м. Коломия), музей архітектури та побуту Прикарпаття під відкритим небом, будинок-музей Івана Франка, будинок-музей фільму «Тіні забутих предків», Хустський замок.
  ивано-фр

На базі Тернопільського державного медичного університету:

 • розміщення в санаторії-профілакторії «Червона калина»,
 • екскурсії: Почаївська Лавра, Свято-Духівський скит, кафедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, анатомічний музей при державній медичній академії, поїздка в гори.

тернополь

м. Варна (Болгария)

 • розміщення в комфортабельному готелі «Русалка»,
 • екскурсії: фармацевтичний факультет Медичного університету ім. проф. д-ра Параскева Стоянова, екопарк, православний собор і Приморський парк Варни, ботанічний сад міста Балчик, мис Каліакра, гирло річки Камчія, фармацевтичні підприємства «Elder-Болгарія» і «Biomeda» (м. Пловдив), старовинна частина Пловдива, монастирі Аладжа та Св. Костянтина і Олени.
болгария
Маршрут практики у Болгарії
болгария2
На екскурсіях
Print Friendly, PDF & Email