До ювілею Ільїної Тетяни Василівни, докторки фармацевтичних наук, професорки кафедри фармакогнозії, академіка НАН ВО України

26 червня 2022 року відмічає ювілей шановна докторка фармацевтичних наук, професорка Ільїна Тетяна Василівна.

Історія життя і науково-педагогічного шляху Тетяни Василівни нерозривно переплітаються з діяльністю Національного фармацевтичного університету. Закінчивши у 1986 р. з відзнакою Харківський фармацевтичний інститут, Тетяна Василівна вступає до аспірантури ХФІ при кафедрі фармакогнозії, яку успішно закінчує у 1989 р. захистом кандидатської дисертації на тему «Синтез, біологічна активність похідних антрахінонсукцинамінових кислот і стандартизація сировини та препаратів марени красильної» – 1990 р. Результати подальших наукових досліджень блискуче захищені у дисертації на здобуття наукового ступеня доктора фармацевтичних наук «Фармакогностичне дослідження рослин родини Rubiaceae та перспективи їх використання в медицині» – 2015 р. за спеціальністю 15.00.02 – фармацевтична хімія і фармакогнозія.

Значні успіхи у науковій діяльності сприяли обранню Тетяни Василівни академіком НАН ВО України – 2022 р.

Наукова школа Тетяни Василівни присвячена проблемі системного цілеспрямованого дослідження рослин – джерел біологічно активних речовин, на основі таксономічних і ресурсознавчих досліджень флори України та суміжних країн з використанням принципів теорії вірогідності: нумеричних методів та теорії графів; створенню лікарських фітопрепаратів; розробці методів стандартизації лікарської рослинної сировини та нових лікарських форм; виявленню перспективних видів для медицини і вирішенню дискусійних питань з їх систематики; пошуку видів рослин як джерел БАР з різною біологічною активністю. Тетяна Василівна нагороджена Золотим знаком і Золотим дипломом за I місце у Національній першості з аналітики по Україні (2012); Срібним знаком і Срібним диплом за II місце у номінації «Фармацевтичні науки» XVI Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми і шляхи розвитку сучасної охорони здоров’я» (Лондон – Київ, 2011); Бронзовим  знаком і Бронзовим дипломом за III місце у рамках проекту «Чемпіонат світу, континентальні, національні і регіональні першості з наукової аналітики Міжнародної академії наук і вищої освіти» (Лондон, 2012); дипломом II ступеню у номінації «Кращий професор НФаУ2016 р.».

Тетяна Василівна є авторкою понад 480 наукових та навчально-методичних праць, серед них 35 патентів та авторських свідоцтв, 147 статей, 241 теза, 2 науково-методичні рекомендації, 5 інформаційних листів, 1 підручник, 7 навчальних посібників, 1 монографія, 8 навчально-методичних рекомендацій, 6 типових програм, 30 статей до Фармацевтичної енциклопедії. Вона керує виконанням дипломних, магістерських робіт. Викладає дисципліни “Фармакогнозія”, “Ресурсознавство лікарських рослин”. Колишні студенти, аспіранти вдячні Тетяні Василівні за її знання і досвід, які вона передавала їм, за чуйність, людяність і вимогливість.

Шановна Тетяно Василівно! Сердечно вітаємо Вас зі славним Ювілеєм! Від щирого серця дякуємо Вам за багаторічну наукову і педагогічну співпрацю, за Вашу людяність, Ваше бажання ділитись своїми знаннями і досвідом! Тепло Вашого серця, любов до людей, відданість фармацевтичній освіті і науці є взірцем для кожного.

Ваше життя і наукова діяльність є невичерпним джерелом натхнення та успіхів! Сподіваємося на подальшу плідну творчу співпрацю з Вами! Бажаємо міцного здоров’я, творчих здобутків, креативних ідей та їх успішних втілень! Миру і процвітання!

Колектив кафедри фармакогнозії НФаУ

26 червня 2022